W Mikołajkowym tygodniu, a dokładniej w weekand 7-9.12.2018 r. "Opokowa" delegacja  (troje dzieci z s. Franciszką) wzięła udział w akcji charytatywnej zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 2 im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Podkowie Leśnej.
 
W tym roku społeczność podkowiańskiej szkoły jako cel swojej inicjatywy wybrała wsparcie naszej placówki w pozyskaniu funduszy na budowę klatki schodowej z windą. 
 
 
Akcja trwała trzy dni.
W piątek 7.12.2018r. odbył się szkolny kiermasz mikołajkowy pod hasłem "Święty Mikołaj dla Świętej Teresy". Każda klasa przygotowała stoisko ze świątecznymi różnościami. Do nabycia były pyszne potrawy, piękne ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie przez dzieci oraz loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Było również stanowisko, na którym można było samemu wykonać masę plastyczną, zagrać w mini golfa czy pograć w gry komputerowe. Na zakończenie i podsumowanie dnia klasy ósme przygotowały pokaz choreografii tanecznych.
 
Sobotę 8.12.2018r. otuliły dźwięki Festiwalu Pięknej Piosenki, podczas którego uczniowie szkoły, od najmłodszych do najstarszych zaprezentowali swoje zdolności muzyczne.
W przerwie między koncertami odbyła się aukcja. Licytowano różności: piernikowe domki, obrazy, biżuterię, rękodzieło, książki, płyty z muzyką, zabawki itp...
 
Różana niedziela 9.12.2018r. z "Różaną Naleśnikarnią". Już z samego rana szkolna jadalnia zamieniła się w salę restauracyjną, a kuchnia Sióstr Terezjanek w smażalnię naleśników. Placki smażone były na osiem patelni i zużyto do ich wykonania szesnaście kilogramów mąki. Naleśniki były tak smaczne i tak szybko się rozchodziły, że nie udało nam się policzyć ile ich usmażono. W naszej naleśnikarni głównym daniem były "Terezjańskie naleśniki z konfiturą różaną". Smakołykom towarzyszył również kiermasz świąteczny ze stroikami, ozdobami choinkowymi i pierniczkami wykonanymi przez wychowanków "Opoki" oraz  uczniów Szkoły.
 
Dziękujemy, Świętej Teresie od Dzieciątka Jezus, że nam patronuje i połączyła nas w tym dziele.
Dziękujemy, Panu Dyrektorowi Grzegorzowi Dąbrowskiemu za inicjatywę i mobilizację.
Dziękujemy, całej społeczności szkolnej za zaangażowanie, zapał, kreatywność i determinację.
Dziękujemy, Siostrom Terezjankom za rodzinną atmosferę i poświęcenie związane ze smażeniem i dowożeniem gorących naleśników.
Dziękujemy, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jak najlepszego przebiegu całego przedsięwzięcia.
Dziękujemy, wszystkim, którzy tak ofiarnie nas wsparli - dzięki Waszemu udziałowi w akcji fundusze na windę już są! 
Teraz pozostaje nam dozbieranie cegiełek na klatkę schodową.