Tegoroczną majówkę rozpoczęliśmy otwarciem sezonu kąpielowego w naszym podwórkowym dmuchańcu. Ileż było radości i frajdy z możliwości chlupania się w wodzie, nurkowania i wariowania…
 
Korzystając ze słonecznej pogody i dobrych humorów całą brygadą wybraliśmy się w podróż rekreacyjno – edukacyjną, a i przyrodniczą do malowniczej krainy Puszczy Knyszyńskiej. Miejscem docelowym naszej wycieczki był ogród przyrodniczo – leśny SILVARIUM w Poczopku w Nadleśnictwie Krynki. Naładowani świeżym i czystym powietrzem, przy przepięknym śpiewie ptaków podziwialiśmy piękno natury oraz atrakcje i tajemnice SILVARIUM. Największe wrażenie zrobiła na nas Ptasia Chata, Tropinka – ścieżka ze śladami leśnych mieszkańców oraz przyleśny tor przeszkód który wszyscy poza naszą s. Dyrektor pokonali bez większego wysiłku. Kończąc naszą podróż zajechaliśmy do Kruszynian gdzie zwiedzaliśmy najstarszy, do dziś zachowany meczet tatarski w Polsce.  
 
Kolejne dni majówki upływały nam błogo w domowej atmosferze. Skupiliśmy się na spędzaniu czasu wolnego w naszej małej – wielkiej rodzinie. Był to czas integracji i wzajemnych wariacji. Wspólnie graliśmy w piłkę nożną, puszczaliśmy wielkie bańki mydlane, urządzaliśmy wyścigi rowerowe oraz gry rywalizacyjne w których wychowawcy zdecydowanie pozostawali na straconej pozycji. 
 
Majówkę zakończyliśmy hucznym grillem, który roznosił nad naszym pięknym Wasilkowem nie tylko zapach grillowanej karkówki i dźwięk skwierczącej kiełbasy ale przede wszystkim odgłosy dziecięcych śmiechów. 
 
Roksana Purwin 
Monika Wińska