W sobotę 2 czerwca 2018 r. odbył się Jubileusz 15-lecia istnienia i działalności placówki oraz Finał Kampanii Kilometry Dobra.
 
Uroczystości 15-lecia rozpoczęliśmy Eucharystią, której przewodniczył kapelan placówki ks. Ryszard Kozioł, a koncelebrował pierwszy kapelan placówki ks. Grzegorz Błaszko. Zaraz po Mszy Świętej wszyscy goście rozeszli się po budynku i pod przewodnictwem dzieci zwiedzali wszystkie jego zakamarki.
 
Następnym punktem programu była „Podróż w czasie” – przedstawiono prezentację pokazującą to, jak przez lata placówka się zmieniała. Po kilku słowach powitania i wprowadzenia s. Dyrektor – Natalii Ozgi, Matki Generalnej – s. Lucyny Lubińskiej oraz p. dyrektor PCPRu Elżbiety Turczewskiej. Wszyscy obecni zostali zaproszeni do dalszego świętowania w „opokowym” ogrodzie.
Podczas pikniku mogliśmy skorzystać z wielu atrakcji dla dużych i małych. Była pełna śmiechu i pozytywnej energii zabawa podczas animacji i tańców integracyjnych, które prowadziła s. Emilia Piotrowska. W części artystycznej dzieci zaprezentowały układ taneczny przygotowany specjalnie na tę okazję, podczas zajęć tanecznych ze Studiem Tańca Good Step. Zuzia i Gabrysia wyrecytowały wiersze o „Panu Słowiku” i „Czterech wiatrach”. Dominika, Gabrysia i Agnieszka zaśpiewały piosenki, których nauczyły się tydzień wcześniej na warsztatach muzycznych w Ostródzie.
 
Nasz piknik odwiedził gość z bajkowej Doliny Muminków. Dzieci wytuliły Muminka i zaprosiły go do wspólnej zabawy. Na koniec swojej wizyty bajkowy gość zaangażował się ze wszystkimi w wyklejanie złotówkowych metrów.
Popołudnie upłynęło nam pod znakiem węża. Mieliśmy możliwość zobaczenia z bliska, dotknięcia, a nawet ponoszenia różnych gadów. Podczas pokazu dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o gadzim życiu. Spotkanie z jaszczurkami i wężami wzbudziło wiele emocji od strachu i niechęci przez obojętność po bezgraniczną akceptację i radość. Ciekawość dziecięca objawiała się w wielości zadawanych pytań.
Aby uwiecznić swoją obecność każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w podwórkowej fotobudce.
 
Jak to na pikniku bywa pachniało dymem i kiełbaską z grilla, a na amatorów słodkości czekał stół zastawiony przepysznymi wypiekami.
 
Spotkanie upłynęło w bardzo rodzinnej atmosferze. W uroczystościach obok przedstawicieli Starostwa Powiatowego, Sióstr z Domu Generalnego, pierwszej s. Dyrektor Honoraty Kamińskiej i ks. Proboszcza Jana Pochodowicza obecni byli sąsiedzi i przyjaciele „Opoki”. Wielką radość i przestrzeń do wielu wspomnień stworzyli byli pracownicy oraz wychowankowie. Z ciekawością słuchaliśmy opowieści o tym jak ułożyły się ich losy po opuszczeniu „Opoki”. Jak patrzą z perspektywy czasu na czas spędzony u nas. W pikniku wzięli udział także mieszkańcy Wasilkowa, którzy chcieli zobaczyć jak wygląda życie w placówce od wewnątrz.
 
Na pamiątkę każdy uczestnik spotkania otrzymał słoiczek pełen dobroci oraz długopis z „opokowym” logo i cytatem św. Tereski wybranym przez dzieci „Moim Niebem będzie dobrze czynić na ziemi”. Długopis ma służyć do zapisywania samych dobrych myśli. 
W ramach Finału Kampanii Kilometry Dobra odbyło się wspólne wyklejanie złotówek, podczas którego można było dołożyć swoje złotówki i w ten sposób wesprzeć „Opokę” w zbieraniu funduszy na budowę nowej klatki schodowej z uwzględnieniem windy.
 
 
Jeśli ktoś chciałby jeszcze dodać swój metr dobra (1m = 44zł) do naszej windy można to zrobić wpłacając pieniądze:
  • bezpośrednio na konto: 27 1240 5211 1111 0010 7851 8664
  • poprzez aplikację na: http://kilometrydobra.pl/organization/pogotowie-opiekuncze-opoka/
Dziękujemy za waszą hojność!
 
Więcej informacji oraz zdjęć można znaleźć tu:
 
 
 
 
s. Franciszka CST