Święty Mikołaj w tym roku wyjątkowo o nas pamiętał...
 
Serdecznie dziękujemy pracownikom firmy Mapei z Warszawy, którzy już od kilku lat obdarowują prezentami świątecznymi nasze dzieci. W tym roku stali się jeszcze bardziej częścią naszej społeczności dzięki załączonym pozdrowieniom i zdjęciom.
Cudownie było oglądać wzruszenie dzieci wpatrzonych w swoją ciocię czy wujka. Radość z tego co materialne nagle oddała miejsce radości z tego, że jestem dla kogoś osobą bliską i ważną.
 
Nasze podziękowania ślemy także pracownikom PKO Leasing oddział Białystok, którzy zechcieli wesprzeć naszą placówkę i obdarować dzieci kosmetykami, środkami czystości, przyborami szkolnymi i słodyczami, a co najważniejsze przepysznym makowcem zjedzonym do ostatniego okruszka.
 
Dziękujemy również dzieciom, rodzicom oraz pracownikom Przedszkola nr 3 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Suwałkach, którzy również obdarowali nas kosmetykami i środkami czystości.
 
Do naszego chemiczno kosmetycznego worka mikołajowego dorzucili się również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Powstańców Śląskich w Warszawie. Uczniowskie Koło Wolontariatu wraz ze swoimi opiekunkami, działające w tej szkole zorganizowało adwentową zbiórkę wśród społeczności szkolnej.
 
Tegoroczne Święta dały nam bardzo wiele, a co najważniejsze nie tylko rzeczy materialne. Pokazały nam, że otaczają nas dobrzy ludzie, którzy nie zapominają o tych najmniejszych, często niedostrzeganych. Pokazały nam również, że życie nie jest tylko czarne albo białe, ale dzięki dobroci otaczających nas osób staje się coraz bardziej kolorowe. Dzieci mogły doświadczyć, że ponad wszystkimi materialnymi dobrami, najwyższą wartość ma bliskość i obecność drugiej osoby. Nawet taki mały skierowany bezpośrednio do nich gest, jak przysłane zdjęcie, pocztówka z życzeniami, opłatek czy makowiec sprawia, że coś w sercu się uśmiecha.
 
Wszystkim naszym Świętym Mikołajom, przyjaciołom, znajomym, bliskim, a i Tobie przypadkowy czytelniku życzymy właśnie takich wzruszeń i radości jakich sami doświadczyliśmy w tym szczególnym czasie... Wesołych Świąt i Błogosławionego Nowego Roku.
 
Monika Wińska