Dla większości ludzi z naszego otoczenia 14.12.2017 r. był zwykłym czwartkiem. Kolejnym dniem tygodnia, dniem pracy, nauki, obowiązków. W naszym domu od rana dało się odczuć, że coś wyjątkowego będzie się działo. Wysprzątane, pachnące świeżością pomieszczenia, piękne dekoracje w jadalni, na korytarzach i w świetlicy zwiastowały wielkie święto.
 
Odświętne stroje, piękne fryzury, uśmiechy na twarzach, szmer oczekiwania i radosne poruszenie podczas witania kolejnych gości. Kiedy zegary wskazały na godzinę szesnastą wszyscy zebraliśmy się w Kaplicy, by Mszą Świętą rozpocząć nasze świętowanie. Po wspólnej modlitwie dzieci zaprosiły wszystkich gości i domowników na przygotowane przez siebie samodzielnie Jasełka. Była to sztuka bardzo radosna. Mali i duzi aktorzy z przejęciem odegrali sceny przybliżające, zgromadzonej widowni, wydarzenia z Betlejem. Na zakończenie części artystycznej s. Dyrektor złożyła wszystkim zebranym życzenia. Czas dzielenia się opłatkiem zazwyczaj jest bardzo wzruszającym momentem, również i u nas nie zabrakło łez wzruszenia na usłyszane ciepłe słowa i dobre życzenia.
 
Tegoroczna wieczerza Wigilijna była szczególna. Przy stole zebrali się nie tylko mieszkańcy i pracownicy "Opoki". Na ten wieczór zaprosiliśmy rodziny naszych pracowników oraz tych wszystkich, którzy szczególnie noszą nas w swoich sercach, by mogli  świętować z nami.
 
Największą frajdą dla dzieci były odwiedziny św. Mikołaja, który przyniósł całą furę prezentów. Dziękujemy pomocnikom św. Mikołaja - pracownikom Firmy Mapei z Warszawy za przygotowanie tak różnorodnych i starannie dopasowanych do każdego dziecka podarunków. Na osłodę dzieci otrzymały również paczki ze słodyczami przekazane przez Pana Burmistrza.
 
Podczas radosnego spotkania przy wigilijnym stole, był czas by bez pospiechu porozmawiać ze sobą. Pocieszyć dobrym słowem. Zadumać się wspólnie na chwilę. Zaśpiewać Kolędę. 
 
Trwając w tym rodzinno świątecznym nastroju, życzymy wszystkim Błogosławionych Świąt oraz doświadczenia Bożych Narodzin w sercach i rodzinach.
 
s. Franciszka CST