„Być małym dzieckiem przed Bogiem
to nie zniechęcać się swoimi błędami,
gdyż dzieci upadają często,
ale są zbyt małe, aby sobie zrobić wiele złego.”
 
Św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Środa 29.11.2017 r. Wszystko zaczęło się od wspólnego pieczenia pierników. Tego dnia aura radosnego oczekiwania dała się odczuć w pozytywnych nastrojach i zapachu korzennych ciasteczek. W grudniowe dni każde dziecko z niecierpliwością wyczekuje na dwa wydarzenia - spotkania ze Świętym Mikołajem i Bożego Narodzenia.
 
Niedziela 3.12.2017 r. Na zaproszenie Konsula Honorowego Finlandii w Białymstoku mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu ze specjalnym gościem z Laponii - Joulupukki, który jest świątecznym skrzatem pragnącym, by każde dziecięce serce było radosne. Ogromne wrażenie zrobił na nas wjazd pociągu, którym Joulupukki przybył na spotkanie. Podczas spotkania otrzymaliśmy w prezencie mięciutkie uśmiechnięte poduszki oraz pamiątkowe zdjęcie. Cała impreza odbyła się w Operze Podlaskiej w Białymstoku, klimat sali teatralnej sprzyjał uczestniczeniu w przygotowanym specjalnie na tę okoliczność programie artystycznym. Tajemnicę Bożego Narodzenia przybliżyły nam jasełka wystawione przez studentów wydziału sztuki lalkarskiej Wyższej Szkoły Teatralnej. W radosny nastrój wprawiły nas magiczne sztuczki iluzjonisty, któremu asystował niesforny uczeń wywołując swoimi pomysłami salwy dziecięcego śmiechu.
 
Wieczorem uczestniczyliśmy we Mszy świętej w naszej kaplicy. Był to moment, w którym przypomnieliśmy sobie o tym czym jest Adwent i do jakiego wydarzenia przygotowuje nas duchowo. Po Eucharystii otworzyliśmy pierwsze zadanie w Kalendarzu Adwentowym.
 
Wtorek 5.12.2017 r. W ramach rekreacji i integracji oraz pierwszego prezentu mikołajkowego byliśmy w kinie na filmie "Pierwsza Gwiazdka" i kolacji w Mc Donalds.
 
Środa 6.12.2017 r. Tego dnia od samego rana w różnych miejscach znajdowaliśmy znaki mówiące o tym, że Święty Mikołaj gdzieś krąży i o nas pamięta. W zadaniu z Kalendarza Adwentowego mieliśmy czekać na wiadomość. Czekaliśmy. Po powrocie dzieci ze szkoły dało się czuć napięcie oczekiwania przed czymś ważnym. Czas się trochę dłużył. Z nudów nawet się chciało lekcje odrabiać, choć można było zając się czym innym. Jeszcze przed kolacją poszliśmy wszyscy razem na Mszę Świętą Roratnią. Po powrocie z Kościoła czekała na nas owa cały dzień oczekiwana wiadomość: Święty Mikołaj napisał do nas list i zostawił dwa wielkie pudła. Co w nich było? Coś dla wszystkich. Ogromna dżdżownica do przytulania i puzzle do wspólnego układania.
 
Kolacja tego dnia była inna niż co dzień. Smakowało nam wszystko. Po jedzeniu i sprzątnięciu ze stołu, przepychając się i głośno ustalając kolejkę do kąpieli i co będziemy oglądać za film dziś wieczorem weszliśmy na górny korytarz. Jak ogromne było nasze zaskoczenie kiedy zobaczyliśmy porozrzucane po korytarzu i jak się później okazało, także po naszych pokojach prezenty. Poszukiwaniu paczek i rozpakowywaniu ich towarzyszyło wiele emocji - radość, zaskoczenie, entuzjazm, ciekawość, wdzięczność.
 
Kiedy wszyscy obejrzeli i nacieszyli się prezentami nadszedł czas na przeczytanie kolejnego zadania z Kalendarza Adwentowego - następnego dnia, każdy z nas spróbuje być "pomocnym duszkiem" dla innych.
 
Tym sposobem  nasze tegoroczne "Mikołajkowe" świętowanie trwało tydzień.
 
s. Franciszka Cejrowska CST
 
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
Data : sobota, 2 grudzień 2017
3
4
5
6
Data : środa, 6 grudzień 2017
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Data : niedziela, 24 grudzień 2017
25
Data : poniedziałek, 25 grudzień 2017
26
Data : wtorek, 26 grudzień 2017
27
28
29
30
31
Początek strony