Dzień wydawałoby się zwyczajny, a jednak uroczysty. Od samego rana odczuwało się, że coś ważnego będzie się dziś działo w naszym domu. Pokoje wysprzątane, dekoracje wspólnie wykonane, uroczyste stroje przygotowane na wieszakach. Każdy wychodził do szkoły z uśmiechem i myślą, by jak najszybciej wrócić do domu.
Na korytarzach krzątanina. Goście powoli się zjeżdżają. Dzieci w uroczystych strojach. Atmosfera coraz bardziej podniosła.
Wszystko już gotowe, wybiła godzina 16:00 rozpoczynamy naszą uroczystość.
W 14 rocznicę powołania placówki i jej poświęcenia pragniemy oddać to dzieło i związane z nim osoby pod szczególny patronat św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza.
Uroczystej Eucharystii, podczas której zawierzyliśmy się opiece św. Teresy, przewodniczył i słowo wygłosił ks. Bp Henryk Ciereszko. Zaraz po zakończeniu Mszy świętej przeszliśmy na piętro gdzie swoje pokoje mają dzieci, razem z obecnymi gośćmi, wśród których byli Matka Generalna Sióstr Terezjanek s. Lucyna Lubińska wraz z sekretarką generalną s. Dawidą Prusińską, ks. proboszcz Jan Pochodowicz, ks. Ryszard Kozioł - kapelan placówki, p. Elżbieta Turczewska - dyrektor PCPR w Białymstoku, p. Irena Godlewska - kierownik MOPS w Wasilkowie, p. Mirosław Bielawski - Burmistrz Wasilkowa, s. Laura Michalak oraz Siostry Nowicjuszki, by poświęcić umieszczoną tam figurkę naszej Patronki.
Następnie wszyscy przeszli do świeżo odremontowanej sali rekreacyjnej. W krótkiej etiudzie teatralnej, przygotowanej przez Nowicjat, przybliżona została osoba św. Teresy i jej mała droga. Na zakończenie naszych uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na kolację.
 
s. Franciszka - Helena Cejrowska CST