Przygotowując się do Uroczystości Zawierzenia Placówki Patronatowi św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza postanowiliśmy przyjrzeć się jej życiu trochę bliżej.
W związku z tym w sobotę 21.10.2017r. zorganizowaliśmy dzień skupienia.
Był to czas poznawania faktów z życia naszej przyszłej patronki, czas wyciszenia refleksji i modlitwy,  jak również okazja do budowania i umacniania naszej "Opokowej" wspólnoty.
Dzień rozpoczęliśmy umacniając swojego ducha podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, sakramentu Pokuty i Pojednania oraz Eucharystii. 
Po południu, podzieleni na dwie dziarskie drużyny zmagaliśmy się z różnymi zadaniami i zagadkami w Quizie "Kocham Cię Tereso". Między innymi próbowaliśmy swoich sił w robieniu koronek jak bł. Zelia Martin (mama św. Teresy) czy łowieniu ryb jak bł. Ludwik Martin (tata św. Teresy). Zapoznaliśmy się również z rodzeństwem naszej patronki, a imion do zapamiętania było sporo. Ciekawym doświadczeniem była próba opowiedzenia sobie nawzajem w "głuchym telefonie" krótkich historii z wydarzeń, w których uczestniczyła nasza święta. W naszym quizie nie zabrakło też informacji o tym co takiego Teresa w swoim życiu robiła, że została świętą. Dowiedzieliśmy się też co to znaczy chodzić "małą drogą".
Dużą radość sprawiło nam wspólne przygotowanie podwieczorku. Tereskowa sałatka owocowa była przepyszna, a smakowała nam tak szczególnie ponieważ była przyprawiona szczyptą naszej optymistycznej współpracy i radości.
Na zakończenie dnia obejrzeliśmy film o życiu św. Tereni. Był to ciekawy i bardzo wzruszający seans. Z jednej strony film pomógł nam uporządkować i utrwalić zdobyte w ciągu dnia informacje, a z drugiej strony skłonił do refleksji i przemyśleń nad naszymi postawami i tym co z życia św. Teresy możemy czerpać, by dobrze przeżywać swoją codzienność. Nasze małe sprawy mają wielką wagę w oczach Boga.
 
s. Franciszka Cejrowska