Piknik Parafialny jest festynem integracyjnym podczas, którego każda ze wspólnot może się zaprezentować jak również wystawić swoje stoisko. Jak co roku „Opoka” również została zaproszona do wzięcia aktywnego udziału w Pikniku. Postanowiliśmy jednak zaangażować się trochę bardziej niż samo korzystanie z przygotowanych atrakcji.
 
Zaproponowaliśmy, że w tym roku my też możemy wystawić stoisko.
 
Całe wakacje przygotowywaliśmy na tę okoliczność różne małe rękodzieła filcowe zawieszki sowy i ryby, świeczki ozdabiane serwetkowymi motywami, podstawki do świec z masy solnej oraz ozdobne tabliczki. Przygotowywanie tych drobiazgów sprawiało nam dużo radości, prawie każdą wolną chwilę poświęcaliśmy na szycie, klejenie, malowanie. Niektórzy odkryli swoje nowe talenty inni nabyli nowe umiejętności.
 
W dniu Pikniku rozstawiliśmy nasze stoisko i rozprowadzaliśmy wykonane własnoręcznie prace. Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą nasz fundusz przeznaczony na budowę nowej klatki schodowej.
 
W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować organizatorom Pikniku Parafialnego z ks. Proboszczem na czele oraz tym wszystkim którzy nas wspomogli kupując wykonane przez dzieci drobiazgi.