Stało się naszą tradycją, że na początku roku szkolnego ruszamy w pielgrzymkę do Maryi, by po wakacjach powierzać Jej wszystko to co dzieje się w naszych sercach, rodzinach, domach, a przede wszystkim całą naszą „Opokową” społeczność oraz wszystkie sprawy i wydarzenia czekające nas w nowym roku szkolnym.
Zazwyczaj kierujemy się w stronę Częstochowy. Ze względu na 140 rocznicę objawień maryjnych w Gietrzwałdzie i związane z tym wydarzeniem uroczystości, w tym roku udaliśmy się oddać nasze sprawy Pani Gietrzwałdzkiej. 
 
Nocowaliśmy w Ostródzie w domu parafialnym korzystając z gościny ks. Proboszcza Romana Wiśniowieckiego oraz Sióstr Terezjanek. W sobotę wraz 2000 młodych ludzi z całej Polski wzięliśmy udział w Spotkaniu Młodych zorganizowanym przez Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warmińskiej. Podczas spotkania wysłuchaliśmy konferencji, świadectw, uczestniczyliśmy w Eucharystii oraz Adoracji Najświętszego sakramentu, bawiliśmy się też podczas koncertu zespołu Niema Go tu oraz animacji prowadzonych przez wolontariuszy.
Każdy z tego spotkania z Maryją i innymi młodymi przywiózł coś innego w swoim sercu. Niech Matka Boża otacza nas swoją opieką i pomaga nam dodając sił i dobrych myśli w zmaganiach z codziennością.
 
Matko Boża Gietrzwałdzka, módl się za nami!