„Być małym dzieckiem przed Bogiem
to nie zniechęcać się swoimi błędami,
gdyż dzieci upadają często,
ale są zbyt małe, aby sobie zrobić wiele złego.”
 
Św. Teresa od Dzieciątka Jezus
       Joanna Ozga – s. Natalia – dyrektor -
wyznaczona na stanowisko Dekretem o powołaniu Dyrektora Pogotowia Opiekuńczego „Opoka”
w Wasilkowie z dniem 1.08.2016 r. 
zgodnie
z Konstytucjami Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Placówki opiekuńczo-wychowawczej „Opoka” przez Matkę Generalną s. Lucynę Lubińską.
 
s. Natalia ukończyła studia wyższe magisterskie Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku pedagogika w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Dodatkowo posiada kwalifikacje uzyskane podczas licznych szkoleń, potwierdzone certyfikatami. Ukończyła m.in.:
  • Trening Skutecznego Rodzica i uzyskała certyfikat dający uprawnienia do prowadzenia kursów autoryzowanych przez GTI metodą dr. Thomasa Gordona.
  • Szkolenie z zakresu Przygotowania małoletnich świadków i ich rodziców – opiekunów do przesłuchania w procedurach karnych.
  • Szkolenie z asertywności, stresu i wypalenia zawodowego.
  • Szkolenie dające umiejętności negocjacyjne oraz radzenia sobie
    z „psychomanipulacją”.
  • Warsztaty komunikacji i pedagogiki społecznej.
  • Warsztaty „Zapanuj nad gniewem”.
s. Natalia posiada wysoki zakres kompetencji do pracy z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami, wykazuje się licznymi umiejętnościami niezbędnymi w rozwiązywaniu trudnych problemów społecznych. Dysponuje wiedzą i umiejętnościami
w zakresie: znajomości metod pracy w instytucjach opiekuńczo-wychowawczych, diagnozy sytuacji wychowawczych i opiekuńczych, prowadzenia działań wychowawczych, terapeutycznych oraz profilaktycznych w zakresie opieki
i wychowania. Odznacza się szczególnym zrozumieniem problematyki trudności wychowawczych i celowości misji jej powierzonej, jaką jest pełnienie roli opiekuna, wychowawcy, rodzica zastępczego oraz mediatora. 
 
s. Natalia oprócz funkcji Dyrektora placówki pełni równieĹź zadania opiekuna duchowego nie tylko podopiecznych placówki ale równieĹź personelu. Emanuje ciepłem, szczerym i serdecznym uśmiechem oraz głową pełną, często zwariowanych, pomysłów.
 
Interesuje się podróĹźami, motoryzacją, książką, muzyką taneczną oraz modą dzięki której rozmowy z dziećmi mają charakter przyziemny. Chętnie uczestniczy we wszelkich aktywnościach, nie boi się nowych wyzwań. JeĹşdzi na nartach, uprawia ogródek, pokonuje trasy w parkach linowych, lubi szybką jazdę samochodem, a nawet traktorem.
 
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
Data : środa, 1 listopad 2017
2
Data : czwartek, 2 listopad 2017
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Data : sobota, 11 listopad 2017
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Początek strony