16 grudnia w naszej placówce odbył się magiczny wieczór wigilijny. Rozpoczęliśmy go wspólną Mszą Świętą, podczas której modliliśmy się za wszystkich darczyńców i przyjaciół OPOKI. 
 
Po Mszy dzieci przedstawiły wszystkim zebranym przygotowane jasełka. Powiedzieć, że znakomici z nich aktorzy to jak nie powiedzieć nic! Byli wręcz perfekcyjnie przygotowani i zachęcali wszystkich widzów do wspólnego kolędowania. Po jasełkach wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Następnie zeszliśmy na pięknie przystrojoną jadalnię, gdzie w klimacie świątecznym spożywaliśmy wspólną kolację. W czasie kolacji odwiedził nas (spodziewany szczególnie przez dzieci) Święty Mikołaj. Nie od razu dał wszystko, co miał w worku. Dokładnie i skrupulatnie sprawdzał, czy dzieci- i dorośli- byli grzeczni w tym roku. Wręczanie prezentów przeplatane były kolędami. Dzieci z coraz większym uśmiechem i wypiekami na twarzy otwierając prezenty, o których marzyli. Wieczór spędziliśmy wspólnie rozmawiając przy choince.
 
Wszystkim cichym Mikołajom i osobom, które zechciały sprawić, by na twarzach dzieci pojawił się uśmiech serdecznie dziękujemy!