Nadszedł najbardziej wyczekiwany przez dzieci (i nie tylko:)) okres w ciągu roku. WAKACJE!!!   
 
Nasi wychowankowie odwiedzili przepiękne, nadmorskie miasto Jantar. Postanowiliśmy spędzić ten czas zgodnie ze słowami św. Teresy: "Pan kocha serca radosne, dusze zawsze uśmiechnięte." Każdego dnia korzystaliśmy z uroków morza, otwartych basenów oraz stadniny koni Farma Jantar, którym serdecznie dziękujemy!  
 
Nie zabrakło też wspólnych gier, zabaw i spacerów. Cieszymy się że mogliśmy ten czas spędzić razem. Zapoznajcie się z naszą wakacyjną pocztówką z podróży.
 
19 lipca wyruszyliśmy na kolejną szaloną wakacyjną wyprawę po beztroskim pluskaniu się w falach Bałtyku, przyszedł czas na sprawdzenie swojej sprawności fizycznej i pokonywanie słabości na górskich szlakach. Dzięki ogromnemu sercu i dobroci każdego członka rodziny Waś, z którymi przyjaźnimy się od lat, mogliśmy ponownie odwiedzić Bielsko Białą. Pierwszego dnia całą grupą bawiliśmy się przy ognisku pod gwieździstym niebem. Rodzinna ciepła atmosfera udzieliła się wszystkim. Kolejne dni upłynęły nam na beztroskich zabawach, rozmowach oraz wspólnym przyrządzaniu posiłków. Dzięki uprzejmości dziadka Zbigniewa chłopcy zastali wtajemniczeni w tajniki pszczelarstwa i mogli na własnej skórze doświadczyć użądlenia pszczoły  . Dzieci zajadały się pysznym miodem, który same zebrały pod czujnym okiem dziadka. W kolejnych dniach grupa ochotników wraz z wychowawcami, wolontariuszem oraz członkami rodziny Waś wyruszyła wcześnie rano na dwudniową wyprawę w góry. Droga nie była łatwa, ale dzieci nie zraziły się kolejnymi podejściami. Wymieniając się wrażeniami, dzień skończyliśmy w schronisku Rysianka, gdzie zatrzymaliśmy się na nocleg. Dzieci zaprzyjaźniły się z psem  brokułem, który ewidentnie miał chrapkę na nasze kiełbaski, a także jego właścicielami, których zaprosiliśmy do wspólnego biesiadowania przy ognisku. Części z Nas udało się powitać wschód słońca w pięknej górskiej scenerii. Ostatnie dni wyjazdu upłynęły nam na zabawach w Aqua parku oraz w zwiedzaniu Bielsko Białej i Zakopanego. 
 

Dzień dziecka

1 czerwca dzieci przeniosły się w bajkowy świat Shreka. Nasi podopieczni po powrocie ze szkoły dostały zadanie przebrania się za bohaterów kultowej bajki o zielonym Ogrze. Od razu czekały na nich pierwsze niespodzianki oraz dalsze instrukcje. W zabawie polegającej na uwolnieniu księżniczki z rąk strasznego smoka dzieci musiały wykazać się sprytem, szybkością oraz pomysłowością. Wychowankowie i tym razem stanęli na wysokości wyzwania. Pełne satysfakcji wróciły do placówki, aby tam móc świętować dalszą część dnia. Oto kilka wspomnień, zobaczcie sami! :)