Pierwszego czerwca nasze dzieci przeniosły się w bajkowy świat Piotrusia Pana. Od samego rana Piotruś zostawiał dzieciom listy z instrukcjami postępowania. 
 
Dzieci zgodnie z zaleceniami wraz z Wendy udały się na śniadanie, gdzie czekała na nie wytworna uczta oraz prezenty. Później do dzieci dołączył Dzwoneczek, on obsypał je magicznym pyłkiem i wspólnie powitali Piotrusia Pana. Wszyscy razem udali się w daleką podróż do lasu Indian by tam posilić się oraz wziąć udział w leśnej grze terenowej pełnej zagadek i przygód. Do dzieci dołączył także ich brat John i wszyscy razem wspaniale się bawili. Dzieciom udało się odnaleźć także Indianina i wraz z nim wszyscy udali się do domu. Dostali bowiem list, że sam kapitan Huck chce ich ograbić z prezentów! Mimo zmęczenia wszyscy dzielnie szli zdobywając po drodze numery, dzięki którym będą mogli otworzyć zamek i dostać się do domu. Mali, dzielni odkrywcy odnaleźli swój skarb i kontynuowali wspaniała ucztę, której motywem przewodnim była czekolada. Radości nie było końca. 
 
Dzieci odwiedziły maskotki Psiego Patrolu wręczając każdemu balon napełnionymi helem, Pszczółka Maja (z MOAK Wasilków) przyniosła dzieciom kupony do lodziarni a przyjaciele OPOKI podarowali dzieciom słodycze, hulajnogi i kosmetyki. To był długi i wyczerpujący dzień, jednak nikomu ani na moment uśmiech nie schodził z twarzy. 
 
A. Antoszczuk