14 września 2019 r. mieliśmy okazję uczestniczenia w 5. Biegu Charytatywnym PKO i PKO Bieg Charytatywny Młodych na Stadionie Lekkoatletycznym BOSiR w Białymstoku gdzie byliśmy jednym z beneficjentów. Bieg organizowany był w 12 miastach Polski, którego celem było zebranie środków na edukację dzieci z placówek opiekuńczo – wychowawczych.
 
Dzięki uprzejmości organizatorów umożliwonio nam udział w biegu od strony organizacyjnej gdzie kibicwaliśmy w naszych „OPOKOWYCH” koszulkach ze sceny oraz wręczaliśmy medale uczestnikom biegu. Dostępiliśmy zaszczytu uściśnięcia dłoni Prezydentowi Białegostoku Panu Tadeuszowi Truskolaskiemu, Dyrektorowi Regionalnemu Oddziału Detalicznego PKO Bank Polski S.A. w Białymstoku Panu Wojciechowi Tarasiukowi, oraz wielu innym prominentom. 
5 PKO Bieg Charytatywny był dla nas również okazją do sprawdzenia swoich możliwości na odcinku 400 m oraz 600 m gdzie pełni woli walki i przezwyciężenia swoich trudności biegliśmy do mety po kolejny już medal. Pełni dumy w obu biegach zamknęliśmy pierszą i ostatnią dziesiątkę wśród wszystkich uczestników, po czym udaliśmy się do Miateczka Sportowego by wywalczyć kolejne odznaczenie.   
 
Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz uczestnikom, że mogliśmy biec z Wami oraz, że Wy biegliście z nami – biegliście dla nas.
Do zobaczenia wkrótce na 9. Białystok Biega HomeSchool Run.  
 
Monika Wińska – Biczyk