Kilometry Dobra” jest coroczną, ogólnopolską kampanią dobroczynną zapoczątkowaną w 2013 roku. Powstała według autorskiego pomysłu Roberta Kawałko, prezesa Polskiego Instytutu Filantropii. Kampania rozpoczyna się 1 marca i potrwa do 31 maja bieżącego roku, jej celem jest zbiórka funduszy na rozwój organizacji uczestniczących w kampanii oraz pomoc ich podopiecznym.
 
Do dziś zebraliśmy 5,5 mln złotych z 220 projektów, a kwota ta pochodzi od kilkunastu tysięcy darczyńców, wśród których są firmy, osoby prywatne, a także młodzież szkolna i dzieci. Od 6 lat Kilometry Dobra przyciągają rzesze darczyńców i łączą coraz większą liczbę miast i wsi z całej Polski. Kampania jest szkołą filantropii, otwartą dla wszystkich, prowadzoną zgodnie z najwyższymi standardami transparentności, o udokumentowanych rezultatach "o-kampanii"
 
Pogotowie Opiekuńcze „Opoka” w Wasilkowie będące uczestnikiem kampanii jako swój cel wyznaczyło zebranie funduszy na wykończenie nowo wybudowanej klatki schodowej z uwzględnieniem windy i systemu przeciwpożarowego.
 
Planujemy z funduszy zebranych do 31 maja 2020 r. utworzyć łańcuchy z 1 zł. monet. 
 
Tak ułożone monety 30-31 maja 2020 roku na placach wybranych miast Polski (również w Wasilkowie) utworzą „Kilometry Dobra”. W ten sposób chcemy wspólnie z innymi organizacjami biorącymi udział w kampanii pobić rekord Guinessa. Obecnie Rekord Guinnessa należy do austriackiej organizacji BG/ BORG Kirchdorf an der Krems, która 9 grudnia 2011 roku ułożyła ciąg o długości 75,24 km składający się z miliona jednocentówek euro. 
 
Wierzymy, że w ten sposób uda się nam pobić rekord, a jednocześnie dzięki zebranym środkom pomóc naszej placówce w zakończeniu budowy.
 
Finał naszej zbiórki wraz z próbą pobicia rekordu został włączony w obchody Dni Wasilkowa, odbędzie się 31 maja 2020r. na stadionie w Wasilkowie podczas „Biegu po dobro” i festynu rodzinnego.
Pragniemy z całego serca zachęcić Państwa do uczestnictwa w tej szlachetnej akcji.
 
Szczegółowe informacje znajdą Państwo na: kilometrydobra.pl/pogotowie-opiekuncze-opoka – tu można dokonać wpłaty internetowej.
 
1m = 44zł jak długa będzie nasza złotówkowa wstążka zależy też od Ciebie