„Być małym dzieckiem przed Bogiem
to nie zniechęcać się swoimi błędami,
gdyż dzieci upadają często,
ale są zbyt małe, aby sobie zrobić wiele złego.”
 
Św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Dzień wydawałoby się zwyczajny, a jednak uroczysty. Od samego rana odczuwało się, że coś ważnego będzie się dziś działo w naszym domu. Pokoje wysprzątane, dekoracje wspólnie wykonane, uroczyste stroje przygotowane na wieszakach. Każdy wychodził do szkoły z uśmiechem i myślą, by jak najszybciej wrócić do domu.
Na korytarzach krzątanina. Goście powoli się zjeżdżają. Dzieci w uroczystych strojach. Atmosfera coraz bardziej podniosła.
Wszystko już gotowe, wybiła godzina 16:00 rozpoczynamy naszą uroczystość.
W 14 rocznicę powołania placówki i jej poświęcenia pragniemy oddać to dzieło i związane z nim osoby pod szczególny patronat św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza.
Uroczystej Eucharystii, podczas której zawierzyliśmy się opiece św. Teresy, przewodniczył i słowo wygłosił ks. Bp Henryk Ciereszko. Zaraz po zakończeniu Mszy świętej przeszliśmy na piętro gdzie swoje pokoje mają dzieci, razem z obecnymi gośćmi, wśród których byli Matka Generalna Sióstr Terezjanek s. Lucyna Lubińska wraz z sekretarką generalną s. Dawidą Prusińską, ks. proboszcz Jan Pochodowicz, ks. Ryszard Kozioł - kapelan placówki, p. Elżbieta Turczewska - dyrektor PCPR w Białymstoku, p. Irena Godlewska - kierownik MOPS w Wasilkowie, p. Mirosław Bielawski - Burmistrz Wasilkowa, s. Laura Michalak oraz Siostry Nowicjuszki, by poświęcić umieszczoną tam figurkę naszej Patronki.
Następnie wszyscy przeszli do świeżo odremontowanej sali rekreacyjnej. W krótkiej etiudzie teatralnej, przygotowanej przez Nowicjat, przybliżona została osoba św. Teresy i jej mała droga. Na zakończenie naszych uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na kolację.
 
s. Franciszka - Helena Cejrowska CST
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
Data : środa, 1 listopad 2017
2
Data : czwartek, 2 listopad 2017
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Data : sobota, 11 listopad 2017
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Początek strony