„Być małym dzieckiem przed Bogiem
to nie zniechęcać się swoimi błędami,
gdyż dzieci upadają często,
ale są zbyt małe, aby sobie zrobić wiele złego.”
 
Św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Przygotowując się do Uroczystości Zawierzenia Placówki Patronatowi św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza postanowiliśmy przyjrzeć się jej życiu trochę bliżej.
W związku z tym w sobotę 21.10.2017r. zorganizowaliśmy dzień skupienia.
Był to czas poznawania faktów z życia naszej przyszłej patronki, czas wyciszenia refleksji i modlitwy,  jak również okazja do budowania i umacniania naszej "Opokowej" wspólnoty.
Dzień rozpoczęliśmy umacniając swojego ducha podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, sakramentu Pokuty i Pojednania oraz Eucharystii. 
Po południu, podzieleni na dwie dziarskie drużyny zmagaliśmy się z różnymi zadaniami i zagadkami w Quizie "Kocham Cię Tereso". Między innymi próbowaliśmy swoich sił w robieniu koronek jak bł. Zelia Martin (mama św. Teresy) czy łowieniu ryb jak bł. Ludwik Martin (tata św. Teresy). Zapoznaliśmy się również z rodzeństwem naszej patronki, a imion do zapamiętania było sporo. Ciekawym doświadczeniem była próba opowiedzenia sobie nawzajem w "głuchym telefonie" krótkich historii z wydarzeń, w których uczestniczyła nasza święta. W naszym quizie nie zabrakło też informacji o tym co takiego Teresa w swoim życiu robiła, że została świętą. Dowiedzieliśmy się też co to znaczy chodzić "małą drogą".
Dużą radość sprawiło nam wspólne przygotowanie podwieczorku. Tereskowa sałatka owocowa była przepyszna, a smakowała nam tak szczególnie ponieważ była przyprawiona szczyptą naszej optymistycznej współpracy i radości.
Na zakończenie dnia obejrzeliśmy film o życiu św. Tereni. Był to ciekawy i bardzo wzruszający seans. Z jednej strony film pomógł nam uporządkować i utrwalić zdobyte w ciągu dnia informacje, a z drugiej strony skłonił do refleksji i przemyśleń nad naszymi postawami i tym co z życia św. Teresy możemy czerpać, by dobrze przeżywać swoją codzienność. Nasze małe sprawy mają wielką wagę w oczach Boga.
 
s. Franciszka Cejrowska
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
Data : środa, 1 listopad 2017
2
Data : czwartek, 2 listopad 2017
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Data : sobota, 11 listopad 2017
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Początek strony